Haber Detayı
22 Eylül 2015 - Salı 10:17 Bu haber 1581 kez okundu
 
Adaylar Görücüye Çıktı
Ak Parti Mardin Milletvekilli Adayları (Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez, Süleyman Çelik, Abdullah Erin, Veysi Kaya ve Ahmet Kaya) Erdoba Elegance otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Ak Partililer karşısına çıktı.
Siyaset Haberi


Ak Parti Mardin Milletvekilli Adayları (Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez, Süleyman Çelik, Abdullah Erin, Veysi Kaya ve Ahmet Kaya) Erdoba Elegance otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Ak Partililer karşısına çıktı.

Çok yoğun katılımın olduğu toplantıda vatandaşlar sloganlar atarak Vekil Adaylarına destek verdi.

Toplantıya Mardin İl Başkanlığı yönetim kurulu, İl ve ilçe teşkilat yöneticileri, Ak Partiye gönül vermiş vatandaşlar katıldı.

Toplandıda Adayların özgeçmişleri okunarak kendilerine söz hakkı verildi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar kısa bir konuşma yaparak, Ak Partinin basit bir parti olmadığını Türkiye Partisi olduğunu belirterek, seçim sürecinde izlenecek yol ve yöntemleri söyledi.

Dündar, Ak Parti büyük bir çaba sarfederek Türkiye'de istikrarsızlığa dur demek için büyük ölçüde çaba sarfediyor. Fakat Muhalefet Partileri iç ve dış güçlerin desteğini alarak siyasi bir koalisyonun oluşmasına fırsat vermediler. Bir kasım seçimlerine hep beraber giriyoruz tüm bu oluşumların karşısında Ak Partiye oy verecek vatandaşların en güzel cevabı vereceğinden hiç şüphemiz yoktur diye konuştu.

Bu arada Toplantıda Kendisi yerine kızının Milletvekili adayı olduğu Süleyman Bölünmez de söz alarak, Geçmiş dönemlerde Milletvekili oldum bazı olumsuzluklar yaşandı. Ben hep Mardin'li bir çocuk olarak en samimi duygularla Mardin Halkına hizmet ettim. Yüksek Seçim Kurulunun verdiği kararla Millet Vekilliğimin önünde engel olduğu söylendi. Parti yetkililerimiz ile yaptığımız görüşme sonucunda yerime kızımın Vekil olacağı konusunda fikir birliğine varıldı. Bende Kızımı Mardin Halkına Emanet ediyorum. Bu seçim sürecinde de korkmadan bıkmadan usanmadan her köye her bucağa oy talep etmek için var gücümüzle dolaşacağız dedi.

Ak Parti Mardin 1. sıra Milletvekilli Adayı Orhan Miroğlu yaptığı konuşmada Bölgede yaşanan sıkıntılara değinerek, Önceki seçimde barajı aşarak parlementoya 80 Milletvekili ile giren HDP'ye yüklenerek Amaçlarına ulaşarak Parlementoya barajı aşarak giren bir siyasi partiye kimsenin itirazı olmadığını olamayacağını söyledi. Miroğlu Akan kanın durması gerektiğini söyleyerek, Bölgede kan akacaksa Kurban Bayramında kurbanlıkların kanının akması gerektiğini söyledi. Miroğlu Bir elde silah bir elde zeytin dalı olmaz sorunlar çözülecekse oturup karşılıklı konuşulması gerekir. Hdp ne zaman bir başarı yakaladıysa PKK'nın silahlı eylemlerinin gölgesinde kalmıştır dedi.

Ak Parti Mardin 1. sıra Milletvekilli Adayı Orhan Miroğlu, Mardin Midyat’ta doğdu. Orhan Miroğlu’nun gençliği Batman ve Diyarbakır’da geçti.

1970-1980 yılları arasında demokratik gençlik hareketi içinde bulundu. 1980’de Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu.

Bir yıl öğretmenlik yapmasının ardından 12 Eylül 1980 asker darbesinden sonra tutuklanarak Devlet Güvenlik Mahkemesi’ne çıkartıldı. Türkiye Kürdistanı Sosyalist Partisi davasında 15 yıl mahkumiyet cezasına çarptırıldı.

1988’de cezaevinden tahliye edilen Miroğlu, 1995’e kadar siyasi yasaklıydı.

20 Eylül 1992’de Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Kürt aydını Musa Anter’in yanında olan Miroğlu ağır yaralandı ve bir süre tedavi gördü.

1999’dan bu yana önce Halkın Demokrasi Partisi (HADEP) ve Demokratik Halk Partisi’nde (DEHAP) Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Miroğlu, bağımsız milletvekili adayı olduğu 22 Temmuz 2007 Genel Seçimleri sırasında Mersin’deki seçmenlerine Kürtçe konuştuğu gerekçesiyle mahkum oldu.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Demokratik Toplum Partisi (DTP) genel başkan yardımcısıyken yaptığı konuşmalarda “PKK örgütü propagandası yaptığı” gerekçesiyle Orhan Miroğlu’nu iki yıl bir ay hapis cezasına mahkum etti.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Miroğlu parti hakkında Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kapatma kararında siyaset yapması yasaklandı. Gerekçe olarak Miroğlu’nun DTP yöneticisiyken PKK hakkında yaptığı konuşmalar gösterildi.

“Dijwar – Onlara Dair Her Şey” (Avesta Yayınları – 2004) ve “Çapraz Ateşte İki Halk: Türkler ve Kürtler – Yeni Jeopolitika ve Nasyonalizm” (Beybun – 2005) isimli iki kitabı bulunan Miroğlu Radikal İki, Ülkede Özgür Gündem, Özgür Politika ve BirGün gibi gazete ve dergilerde yazılar yazdı.

Şu an Taraf Gazetesi’nde Yüzleşme adlı köşesinde köşe yazarlığını sürdüren Miroğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak Parti Mardin 2. sıra Milletvekilli Adayı Ceyda Bölünmez de yeni bir siyasi hayata başlama aşamasında olduğunu söyleyerek, Babamın izinden giderek Mardin ve Mardinlilere hizmet etmekten gurur duyarım diye konuştu. Bölünmez ayrıca seçilmesi durumunda Mecliste kadınların temsilcisi olacağını sözlerine ekledi.

2. Sıra Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı,1978 yılında doğdu. Başkent Üniversitesi Büro Yönetimi mezunudur. İş hayatına 1999’da başlamış olup aktif olarak aile şirketinde firma kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Süleyman Bölünmez ile uzun süredir görev almakta. 2004 yılından beri Türkiyede Akaryakıt ve lojistik sektörlerinde çalışmaya devam etmekte. İyi derecede İngilizce bilgisine sahiptir. Memleketimiz olan Mardin’in ileri gelen büyükleri tarafında hayır amaçlı olarak kurulmuş olan MAREV (Mardinliler Eğitim Vakfı)’in ailecek kurucu üyelerinden olup aktif olarak destek vermektedir. M-Oil Yönetimkurulu aktif üyeliği devam etmekte ve Ekin Denizcilik Yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. Mardinde Bölünmez ailesi tarafından hibe olarak yapılmış 2 adet lise ve 2 adet üniversitedeki fakülteler ile gerekli bağlantıları organize etmektedir.

Ak Parti Mardin 3. Sıra Milletvekili Adayı ve Bölgede kanaat önderi olan Süleyman Çelik, siyasi hayatının Turgut Özal dönemine kadar uzandığını belirterek. Ak Parti'in kuruluşunda yer aldık. üç defa aday olmamıza rağmen gösterilmedim. Ama bıkmadan usanmadan Ak Parti davasına hiç bıkmadan hizmet ettik. Parti liderlerimiz de bu sıkıntılı dönemde bize karşı güven duyarak bu kutsal hizmeti bize layık gördü. Bizde bu görevi layıkıyla samimi bir şekilde kaldığı yerden devam ettirecez. Bu seçim sürecinde her kesimin ayağına gidip Ak davamız için oy talep edeceğiz diye konuştu.

Ak Parti Mardin 3. Sıra Milletvekili Adayı ve Bölgede kanaat önderi olan Süleyman Çelik, 1966 yılında Kızıltepe ilçesinde doğdu. İlkokulu Yumurcak Köyünde okuyan Çelik, orta öğrenimini ise Mardin Cumhuriyet Ortaokulunda tamamladı. Lise eğitiminden sonra ticari hayata atılan Çelik, bölgenin kangrenleşen birçok sorununun çözümünde aktif rol aldı.

Bölgenin tanınmış bir siması olarak halk arasında sevilen ve sayılan bir kişiliğe sahip olan Çelik, çözüm sürecine verdiği destek ile halkın takdirini topladı. Siyasete Turgut Özal’ın partisi olan Anavatan Partisi ile başlayan Süleyman Çelik, siyasi kimliği ile bölgeye birçok hizmetin getirilmesine önayak oldu. AK Parti’nin kurulduğu yıllarda partisinden istifa ederek yönetimiyle birlikte AK Parti’ye destek verme kararı alan Çelik, o günden beri partide aktif olarak görev aldı. Çelik, 2011 yılında Milletvekili seçiminde AK Parti’den aday adayı oldu.

Çelik, bu süre zarfında yarım bıraktığı eğitimini tamamlayarak İktisat Fakültesinden Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. Birçok sivil toplum örgütünde aktif ve gönüllü olarak çalışmalarına devam eden Çelik, 1984-1988 yılları arasında da Mardinspor’da profesyonel sporcu olarak futbol oynadı.

Kürtçe, Arapça ve İngilizce dillerini konuşabilen Süleyman Çelik, Zuhal Çelik ile evli olup 5 çocuk babasıdır.

Ak Parti Mardin 4. Sıra Milletvekili Adayı olan Abdullah Erin, Abdullah Erin, Velil Adayı arkadaşlarımız söylenecek her şeyi ifade ettiler. Fakat ben şunu ifade etmek istiyorum Hasbunallah ve nimal vekil. Bu davanın hak davası olduğunun bilincindeyiz. Hak davası olan bir davanın da başarı sağlanacağı kaçınılmazdır. Önümüzdeki Kurban bayramının Halkımız ve Ülkemize güzellikler dilemesini temenni ediyorum. Salonu dolduran vatandaşlarımız ile birlikte bir kasım akşamında beraber zafer şarkıları söyleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın diye konuştu.

Ak Parti Mardin 4. Sıra Milletvekili Adayı olan Abdullah Erin,1969 yılında Mardin ili Savur İlçesi Gölbaşı köyünde doğdu. 1986 yılında Midyat Lisesini ve 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini ikincilikle bitirdi.

1992 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Mesleğine girdi. 1992-1995 yıllarını kapsayan kaymakam adaylığı staj döneminin bir yılını İngiltere’de üniversite ve dil okullarında, grup başkanı olarak, genel İngilizce ve sosyal politika alanında çalışmalar yaparak geçirdi.

Kaymakam adaylığı stajını, 62 kişiden oluşan dönemi ikincilikle tamamladı ve bu nedenle kuraya girmeden seçtiği Burdur ili Tefenni ilçesinde Kaymakamlık görevine başladı. Sırasıyla Gülşehir Kaymakam Vekilliği, Tefenni Kaymakamlığı, Doğanşar Kaymakamlığı, Bayburt Vali Yardımcılığı, Şırnak Vali Yardımcılığı (Habur Gümrü Kapısından Sorumlu Vali Yardımcısı) görevlerinde bulundu. Özellikle Habur Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri olarak görev yaptığı iki yıl boyunca, ekonomik anlamda bölgenin ve aynı zamanda Mardin’in can damarı olan sınır kapısının iyileştirilmesi, geçişlerin kolaylaştırılması ve ihracatın arttırılmasına yönelik başarılı çalışmalara imza attı.

2001 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Yüksek Lisans yapmak üzere İngiltere’ye gönderilmeye hak kazanan 10 mülki idare amiri arasında yer aldı. İngiltere Nottingham Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Politika Fakültesindeki Yüksek lisans eğitimini, ‘ÜSTÜN BAŞARILI’ derece ile bitirdi.

İngiltere dönüşü; Ermenek Kaymakamlığı, Taşköprü Kaymakamlığı ve Cizre Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 2005 yılında açılan Mülkiye Müfettişliği sınavını kazandı ve 2005-2009 yılları arasında Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yaptı.

2009 yılı Haziran ayında, görev alanı Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri olan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreterliği’ne atandı. Kurucu Genel Sekreter olarak kısa sürede kuruluş ve kurumsallaşma çalışmalarını ve dört ilde teşkilatlanmasını tamamladığı Ajans’ın, bir çok alanda Türkiye’deki en iyi ilk 3 ajans arasında yer almasını sağladı.

Bu süreçte, bölgenin ve Mardin’in Sosyo-Ekonomik kalkınmasını sağlamaya yönelik gelişme planları, çok sayıda stratejik raporun hazırlanması çalışmalarına öncülük etti. Ayrıca Genel Sekreterliğini yaptığı Ajans’ın ulusal ve uluslararası mali destek programlarının başarıyla uygulanmasını sağlayarak, Mardin’in ekonomik ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlayan bir çok projenin hayata geçirilmesine yardımcı oldu.

İngilizce, Arapça ve Kürtçeyi iyi derecede konuşan Abdullah Erin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ak Parti Mardin 5. Sıra Milletvekili Adayı olan Avukat Veysi Kaya, Daha önce de aday gösterildim kaderimdir ki yine 5. sıra adayı olarak gösterilmiştim. Az bir çalışma ve hafif bir boşlukla 4 kardeşimizi Meclis Çatısı altına gönderdik. Ben yine de İstanbul dünya ticaret merkezindeki gayrimenkul danışmanlık işime devam ettim. 2015 haziran seçimleri için bana bu görev layık görüldü. Bende bu vazifeyi layıkıyla yerine getireceğim.

Ak Parti Mardin 5. Sıra Milletvekili Adayı olan Avukat Veysi Kaya, 1962 yılında Mardi’nin Ömerli ilçesinde doğdu.ilk orta öğretimini Ömerli’de lise tahsilini Mardin lisesinde tamamladı. Anadolu üniversitesi işletme fakültesinden mezun olduktan sonra İnönü üniversitesinde pedagojik formasyon aldı, Daha sonra İstanbul üniversitesi hukuk fakultesinden mezun oldu.

Noterlik belgesine sahip olup halen İstanbul barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. 2002 genel seçimlerinde istanbul 2,bölge skm de hukuk sorumlusu olarak aktif görev yaptı. 2007 AK Parti Mardin millet vekilliği seçimlerinde aday olmuştur Arapça Kürtçe ve İngilizceyi ileri düzeyde kullanabilmektedir.

Ak Parti Mardin 5. Sıra Milletvekili Adayı olan Ahmet Kaya, Kıymetli Mardin'li hemşerilerim, Ülkemizin birliği Devletimizin bekası Ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için bu davanın ilk günkü aşkla devam ettirilmesi için Bismillah deyip yola çıktık. Bizler Ak parti ailesi olarak Mardin'de birçok dil din ve ırkın bir arada yaşayabildiği örneğini tüm Türkiye'ye göstermek istiyoruz. 1 Kasımda yapılacak Milletvekili seçimlerinde büyüyen ekonomi ve Milli İradeye, Büyük Türkiye idealine, Milli birlik ve beraberliğimize, Büyük Türkiye hedeflerine yönelik saldırılar karşısında yeni bir mücadelenin, demokrasinin kutlu zaferi olarak İnşallah tarihe yazılacaktır.

Ak Parti Mardin 5. Sıra Milletvekili Adayı olan Ahmet Kaya,1979 yılında Mardin’de doğdu. İlkokulu Kabala Atatürk İlkokulu’nda, orta okul ve liseyi Mardin Anadolu Lisesi’nde okudu. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 2001 yılında Gazi Üniversitesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Mardin’e öğretmen olarak atandı. Bir yıl Mardin ili, Kızıltepe ilçesi Bozhöyük İlköğretim Okulu’nda Türkçe öğretmeni olarak görev yaptı. 2002 yılında Mardin Lisesi’ne atandı. Mardin Lisesi’nde 6 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 2008 yılında Anadolu Liselerine Öğretmen Seçimi sınavını kazanarak, Mardin Anadolu Lisesi’ne geçti. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü kazandı, bir süre tarih eğitimi aldı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Orta Öğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Ana Bilim dalı Türk Dili ve Edebiyatı bilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tez çalışmaları devam etmektedir.

İyi derecede Arapça ve orta derece İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Editör: Vehap Erdoğan
 
Etiketler: Adaylar, Görücüye, Çıktı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir
27
0
1
3
8
12
2
Galatasaray
23
0
3
2
7
12
3
Kasımpaşa
22
0
4
1
7
12
4
Yeni Malatyaspor
21
0
3
3
6
12
5
Antalyaspor
20
0
4
2
6
12
6
Ankaragücü
19
0
5
1
6
12
7
Beşiktaş
18
0
4
3
5
12
8
Göztepe
18
0
6
0
6
12
9
Konyaspor
17
0
3
5
4
12
10
Trabzonspor
16
0
4
4
4
12
11
Sivasspor
14
0
4
5
3
12
12
Bursaspor
13
0
3
7
2
12
13
Fenerbahçe
13
0
5
4
3
12
14
Akhisar Bld. Spor
12
0
6
3
3
12
15
Kayserispor
12
0
6
3
3
12
16
Alanyaspor
12
0
8
0
4
12
17
Bb Erzurumspor
11
0
5
5
2
12
18
Çaykur Rizespor
8
0
6
5
1
12
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.